krem na przebarwienia

Jak wybrać skuteczny krem na przebarwienia?

Przebarwienia to problem, z którym boryka się wiele osób. Nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych, zmiany hormonalne czy trądzik to tylko jedne z niektórych przyczyn powstawania przebarwień.

Czym są i jak powstają przebarwienia?

Przebarwienia to zmiany skórne powstające na skutek niedoboru lub nadmiaru barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry – zaburzenia w produkcji melaniny mogą prowadzić do pojawienia się zarówno ciemniejszych, jak i jaśniejszych zmian.

Przebarwienia mogą pojawiać się również jako efekt uboczny stosowania niektórych leków, czy też na skutek zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Bardzo często obserwuje się je również u osób, które w przeszłości borykały się z trądzikiem. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym ryzyko powstania nieestetycznych zmian może być także niewystarczająca ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.  

Jak radzić sobie z przebarwieniami?

Osoby poszukujące skutecznej metody, która poradzi sobie ze zniwelowaniem lub całkowitym usunięciem przebarwień powinny zwrócić uwagą na dostępne na rynku kremy na przebarwienia. Krem na przebarwienia pomoże w nieinwazyjnym i bezpiecznym wyrównaniu kolorytu skóry oraz przyczyni się do znacznego zniwelowania przebarwień (duży wybór dostępny m.in. na https://www.cocolita.pl/kremy-na-przebarwienia).

Kosmetyki na przebarwienia na twarzy to jednak nie tylko kremy – wśród skutecznych i często wybieranych produktów można znaleźć również serum czy maść na przebarwienia. Warto zwrócić uwagę na to, że serum i maść to produkty, które bardzo często charakteryzują się większym stężeniem składników aktywnych niż krem.  

Krem na przebarwienia – jak wybrać najlepszy?

Skuteczne kremy na przebarwienia powinny zawierać odpowiednią ilość składników aktywnych odpowiedzialnych za niwelowanie przebarwień. Wybierając sprawdzony krem na zmiany pigmentacyjne warto zwrócić uwagę na to, czy zawiera on składniki takie jak witamina C czy retinol, odpowiedzialne za złuszczanie skóry oraz równomierne rozłożenie melaniny.

Dodatkowo w dobrym kremie na przebarwienia powinna znaleźć się również arbutyna, czyli składnik hamujący aktywność enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny.