peeling do ust

Pielęgnacja skóry na zimę – peelingowanie ust i zalety zabiegu

Pielęgnacja skóry powinna być odpowiednio dobrana – nie tylko pod typ cery, ale także w zależności od pory roku. Dbanie o kondycję twarzy jest nieco trudniejsze zimą. O czym więc warto pamiętać podczas chłodnych miesięcy. Przede wszystkim warto bliżej przyjrzeć się peelingowaniu ust.

Zimowa pielęgnacja skóry

Trudno zaprzeczyć, że podczas zimowych miesięcy skóra narażona jest na działanie wielu szkodliwych dla niej czynników zewnętrznych. Mrozy przyczyniają się do powstawania podrażnień naskórka, jego przesuszenia i odczuwania nieprzyjemnego ściągnięcia. Co więc zrobić, by zminimalizować te niekomfortowe objawy? Najprostszym sposobem jest stosowanie kremów nawilżających – najlepiej tych, które są przeznaczone na chłodne dni. Na rynku istnieje wiele specyfików, które zostały stworzone specjalnie na niesprzyjające warunki pogodowe. Istotną kwestią jest także nawadnianie organizmu od środka. Picie około dwóch  litrów wody dziennie powinno dać pozytywne rezultaty także na zewnątrz.

Zdaje się jednak, że szczególną ochroną trzeba objąć usta, bowiem to one są najbardziej narażone na pękanie i przesuszenie. Peelingowanie ust to dość popularna praktyka zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Na czym polega?

peeling do ust

Spierzchnięte usta zimą? Już nie!

Peeling do ust z Cocolita to proste i skuteczne rozwiązanie na pękanie naskórka. W jaki sposób przeprowadzić taki zabieg? Okazuje się, że nie potrzeba wiele, by go wykonać. Bez problemu można to zrobić w domowych warunkach w kilka minut. Niektórzy tworzą mieszanki na bazie cukru i miodu, inni wykorzystują garść płatków owsianych, jogurt naturalny i miód. Taką miksturę należy nałożyć na usta i delikatnie masować przez kilka chwil, a następnie zmyć ciepłą wodą.

Na rynku dostępnych jest także wiele gotowych produktów, które zwalniają z konieczności przygotowywania czegokolwiek w domu. Scrub do ust, peeling do ust lub odżywcze pomadki z peelingiem – możliwości jest wiele. Dodatkowo takie produkty mają piękne owocowe lub kwiatowe zapachy, dzięki którym dbanie o skórę staje się prawdziwą przyjemnością – nawet w chłodne dni.