Jak wygląda pedicure męski?

W dzisiejszych czasach bardzo wielu mężczyzn chce odwiedzić pobliski salon kosmetyczny, aby skorzystać z pedicure, ale rezygnuje z wizyty, ponieważ nie ma zielonego pojęcia jak taki zabieg wygląda i jak się do niego przygotować. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się czym jest pedicure męski (w Easy Waxing obejrzysz też przykład), czy warto z niego skorzystać i jak przebiega.

Jak wygląda pedicure dla mężczyzny?

Przebieg zabiegu zależy w dużej mierze od wybranego salonu kosmetycznego. W pierwszej kolejności najczęściej korzysta się ze specjalnej kąpieli z solą antybakteryjną. Po krótkiej kąpieli (około 10 minut) rozpoczyna się wycinanie zbędnych skórek. Kolejnym krokiem jest skrócenie „na prosto” i dokładne opiłowanie wszystkich paznokci. Następnie przy pomocy specjalnych frezarek usuwany jest zgrubiały naskórek z pięt i podeszwy stopy. Bardzo wiele salonów kosmetyczny po frezowaniu wykonuje także delikatne wygładzanie naskórka za pomocą specjalnego peelingu hydrofilnego. Na samym końcu nakładana jest maska odżywcza, która bardzo często owijana jest folią. Po około 15 minutach folia jest zdejmowana i zabieg uznaje się za zakończony.

pedicure męski

Masaż stóp

Bardzo wiele gabinetów kosmetycznych oferuje również po wykonaniu pedicure profesjonalny masaż stóp. Jest to najlepsze rozwiązanie przede wszystkim dla tych mężczyzn, którzy chcą się odprężyć i naładować swoje baterie do ciężkiej pracy.