depilacja Laserland

Czym jest depilacja laserowa?

Niewątpliwie, nie ma dzisiaj popularniejszej ani skuteczniejszej metody depilacja niż depilacja laserowa. Na czym polega profesjonalny zabieg depilacji laserowej w Białymstoku? Czy jest to zabieg bezinwazyjny?

Na czym polega laserowa depilacja w Białymstoku?

Mechanizm działania lasera depilacyjnego jest stosunkowo prosty. Polega to na tym, że na skórę kierowana jest wiązka lasera. Jego energia pochłaniana jest natomiast przez melaninę, znajdującą się w mieszkach włosowych. Kiedy energia dotrze już do mieszka zaczyna go niszczyć. Z czasem włos zaczyna więc słabnąć i przestaje rosnąć.

Czy depilacja laserowa zawsze jest skuteczna?

Generalnie, jak już zresztą wspomniano, laserowa depilacja w Białymstoku to najskuteczniejszy sposób depilacji. Niemniej jednak, nie oznacza to, że stuprocentowo pozwala usunąć włosy. Część z nich może bowiem zostać na skórze. Co ciekawe, zostają przede wszystkim najsłabsze włosy. Ich słabość wynika bowiem częściowo z niewielkiej zawartości melaniny. Jeśli nie ma jej dużo w mieszku włosowym, to do włosa nie dociera energia z lasera. Z tego też powodu włos nie jest niszczony. Warto jednak zauważyć, że nieusunięte włosy są słabe, cienkie i zwykle praktycznie niewidoczne.