Jakie są największe plusy używania gąbeczek do nakładania fluidu

W świecie makijażu co chwilę pojawiają się jakieś nowe mody. Pewne rozwiązania są prawdziwym hitem, tak jak na przykład od niedawna strobing. Pojawiają się i znikają różnego rodzaju akcesoria do nakładania makijażu, jedne na długo goszczą w damskich kosmetyczkach, inne szybko okazują się być zbędnym gadżetem. Z pewnością nie można tego powiedzieć o czymś takim jak gąbki do makijażu, o to kilka słów o plusach ich używania.

Gąbeczki do podkładu i mocne strony ich używania

Gąbeczki do makijażu, za pomocą których nakłada się na twarz fluid, to prawdziwy hit. Szczególnie dobrze rozprowadzają one fluid na skórze młodych kobiet, które nie mają jeszcze zbyt wielu bruzd i zmarszczek. Poprawiają stopień stapiania się ze skórą fluidu, dzięki czemu staje się on prawie niewidoczny. A przecież o taki efekt w makijażu chodzi – make up no make up, to tak naprawdę najmodniejsza tendencja od dawna. W drogeriach można kupić różne gąbki i gąbeczki do nakładania fluidu. Z pewnością warto polecić na przykład rzecz taką jak gąbka do makijażu Real Techniques, która nie kosztuje dużo, a ma naprawdę doskonałe działania.

Jak nakładać gąbeczkę do makijażu gęsty i mocno kryjący fluid

Fluidy charakteryzują się różnymi parametrami. Niektóre z nich są stosunkowo tępe i trudno nakłada się je na twarz. Tak jest na przykład wtedy, gdy używa się gęstego i mocno kryjącego fluidu, który daje matowe i pudrowe wykończenie. Taki fluid bardzo trudno rozprowadzić za pomocą dłoni, nie jest to proste również przy użyciu gąbeczki. Pomocne może okazać się dodanie kropli bazy lub rozświetlacza w płynie, dzięki czemu fluid będzie miał troszkę lżejszą konsystencję.