kosmetyk do włosow

Kosmetyki do włosów dla dzieci

Wybierając kosmetyki do włosów dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych czynników. Skóra dziecka jest dużo bardziej delikatna, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Produkty do włosów dla dzieci powinny posiadać w swoim składzie wyłącznie łagodne, niedrażniące składniki. Najlepsze kosmetyki do włosów, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, to te, które w swoim składzie nie zawierają SLS — agresywnego detergentu, dzięki któremu szampony dobrze się pienią.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupują produkty do włosów dla dzieci?

Dla wielu maluchów kąpiel to nie tylko pozbywanie się nagromadzonego brudu, ale przede wszystkim, okazja do świetnej zabawy. Kąpiel dziecka wygląda zazwyczaj tak, że to rodzic zajmuje się tak błahymi sprawami, jak mycie małej główki, podczas gdy ono w tym czasie buduje podwodne miasto. Warto więc zaopatrzyć się w szampon, który nie szczypie w oczy — pozwoli to uniknąć potoku łez w sytuacji, gdyby przypadkiem się tam dostał. Zobacz więcej!

kosmetyk do włosow

Czy należy stosować odżywki do włosów dla dzieci?

Powszechnie uważa się, że stosowanie odżywek do włosów dla dzieci nie jest koniecznością. Reguła ta nie dotyczy jednak starszych dziewczynek, które noszą bardzo długie włosy. Zdarza się, że stosując wyłącznie szampon, długie włosy mogą się poplątać. Z pomocą przychodzą wówczas producenci kosmetyków do włosów przeznaczonych dla dzieci, oferując delikatne odżywki ułatwiające rozczesywanie.