kosmetyki - kremy

Najpopularniejsze kremy i ich stosowanie

Każdy z nas nie wyobraża sobie codzienności bez użycia kosmetyków. Kosmetyki są produktami, które służą nie tylko do malowania twarzy kobiecej, lecz posiadają one szerokie zastosowanie. Gdyż głównym zadaniem kosmetyków jest nie tylko upiększanie, lecz przede wszystkim pielęgnacja, oczyszczanie i ochrona ciała. W skład kosmetyków wchodzą kremy do twarzy, jak i kremy stosowane do pielęgnacji różnych części ciała.

Co jeszcze mieści się pod pojęciem „kosmetyki”

Do kosmetyków zaliczane są również mydła, szampony, płyny do kąpieli, odżywki do włosów, płyny do pielęgnacji jamy ustnej, pasty do zębów, olejki do ciała, dezodoranty, perfumy. Jak również krem do cery naczynkowej, krem nawilżający do twarzy (zobacz), krem do rak, krem do stóp, środki do pielęgnacji miejsc intymnych, jak i wiele innych.

Czym jest cera naczynkowa?

Jest to cera, na której częściej niż na innych rozszerzają się i pękają małe naczynka krwionośne i dochodzi do powstania rumieńca, jak i licznych pajączków na skórze twarzy. Powodem pękania naczynek krwionośnych jest cienka, delikatna i wrażliwa skóra twarzy. Skóra taka szybko reaguje na zmiany klimatyczne i zmieniające się czynniki atmosferyczne.

Polska jest krajem, w którym pogoda jest bardzo zmienna, co sprawia, że osoby z wrażliwą skórą mają nieustanny z nią kłopot. Lecz dzięki licznym kosmetykom można do minimum zminimalizować niedogodność pochodząca z posiadania cery naczynkowej.