Krem na rozstępy zawierający naturalne składniki

Jędrna i idealnie gładka skóra to marzenie wielu osób. Niestety często na jej powierzchni pojawiają się różnego rodzaju nieestetyczne defekty. Do takich zaliczyć należy rozstępy. Ich pojawienie się związane jest ze zbyt intensywnym rozciąganiem się skóry. Stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala skutecznie pozbyć się tego problemu.

Czym są rozstępy i skąd się biorą

krem-na-rozstepySkóra człowieka cechuje się dużą wytrzymałością i elastycznością. Zawarte w niej włókna kolagenowe umożliwiają jej rozciąganie. Niestety w sytuacji, gdy proces rozciągania skóry przebiega zbyt szybko, może dojść do zerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych. W wyniku naruszenia struktury skóry dochodzi do pojawienia się białych lub czerwonych wrzecionowatych pasm, które wyglądają nieestetycznie. Przyczyną powstawania rozstępów może być:

  • ciąża,
  • szybki przyrost masy ciała,
  • intensywny wzrost związany z dojrzewaniem.

Jak walczyć z rozstępami

Najlepszym sposobem na walkę z rozstępami jest niedopuszczenie do ich powstania. Podjęcie działania w momencie pojawienia się pierwszych objawów i zmian skórnych pozwoli wzmocnić i ujędrnić nadmiernie rozciągniętą skórę. W tym celu należy sięgnąć po krem na rozstępy, który znajdziesz w tym sklepie. Wysokiej jakości preparaty zawierają wyłącznie naturalne składniki, takie jak olejek bądź peptydy z awokado, które działają kojąco i tonizująco. Tego rodzaju kremy nie zawierają szkodliwych substancji, dlatego mogą być z powodzeniem stosowane przez kobiety w ciąży.