Lakiery hybrydowe i ich zalety

W czym tkwi popularność lakierów hybrydowych? W jaki sposób należy ich używać? Czym różnią się od standardowych produktów do paznokci? Pora poznać zalety manicure’u hybrydowego, który skradł serca wielu kobiet.

Lakier hybrydowy czy zwykły? Jaki wybrać? Czym się od siebie różnią?

Trudno zaprzeczyć niegasnącej popularności lakierów hybrydowych. Są one bardzo chętnie wybierane przez kobiety (i nie tylko) w różnym wieku, które pragną pięknie wyglądać. Na półkach sklepowych można znaleźć różne marki, kolory i rodzaje lakierów do paznokci. Nie każdy z nich zapewnia jednak taką trwałość jak wspomniana hybryda.

W celu dokonania udanego zakupu drogeryjnego należy rozróżniać, czym cechują się zwykłe lakiery i lakiery hybrydowe (tutaj). Po pierwsze, standardowe produkty tego typu, które dostępne są na rynku charakteryzują się łatwym nakładaniem – nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy odkręcić buteleczkę, pomalować paznokcie wybranym kolorem, odczekać zalecany przez producenta czas na wyschnięcie kosmetyku i cieszyć się nową stylizacją. W przypadku użycia lakieru hybrydowego sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Bez lampy, która utrwala produkt na płytce paznokcia, nie ma szansy na to, by lakier sam wysechł. Przed rozpoczęciem przygody z samodzielnym robieniem manicure’u hybrydowego należy więc zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt.

Lampa UV – dodatkowy wydatek czy praktyczny sprzęt?

Warto zaznaczyć, że dodatkowy koszt, który należy ponieść podczas zakupu lampy zwraca się w postaci trwałości. Lakier hybrydowy użyty w odpowiedni sposób może pozostać nienaruszony na płytce paznokcia nawet do 4 tygodni. Trudno wyobrazić sobie, by zwykły lakier wyróżniał się aż taką odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Zazwyczaj odpryskuje on po kilku dniach i konieczne jest ponowne użycie go. Lakiery hybrydowe są więc idealną opcją dla aktywnych kobiet, które nie chcą tracić czasu na ciągłe poprawianie niedociągnięć kosmetycznych. Jest to też zwyczajnie wygodne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie komfort w życiu codziennym.

Różne kolory lakierów, obok których trudno przejść obojętnie

Sklepy oferują różnego rodzaju odcienie lakierów hybrydowych, dzięki którym można stworzyć wymarzoną stylizację. Panie mogą zdecydować się na klasyczne rozwiązania i pomalować wszystkie paznokcie na jeden kolor lub też zabawić się nieco i wybrać kilka barw w celu stworzenia wymyślnych wzorków. Opcji użycia lakierów jest wiele, a efekt zależy jedynie od wyobraźni i wprawy osoby wykonującej manicure.