Które witaminy wpływają na kondycję włosów i paznokci?

Zła kondycja włosów i paznokci jest w większości przypadków efektem braku dostarczania odpowiednich składników odżywczych do organizmu. Aby poprawić wygląd swoich włosów i paznokci należy niezwłocznie przystąpić do reorganizacji swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych i rozpocząć odpowiednią suplementację. Kruche włosy i paznokcie to jasny sygnał, że organizmowi brakuje pewnych składników odżywczych.

Witamina A i E

Witaminy A oraz E z pewnością można określić jako typowe witaminy na włosy i paznokcie – sprawdź. Połączenie tych dwóch witamin często występuje jako suplement diety mający poprawić urodę osoby, która regularnie go zażywa. Tak naprawdę witaminy A i E pełnią w organizmie bardzo wiele ważnych funkcji.

Przekonanie o tym, że są to witaminy młodości i urody wzięło się stąd, że o ich niedoborze świadczy kruchość włosów i paznokci. Jeśli jednak uzupełnimy deficyt witaminowy za pomocą zmiany diety lub suplementu, kondycja naszych włosów i paznokci znacząco się poprawi.

Kwas L-askorbinowy, czyli popularna witamina C

Wydawać by się mogło, że witamina C stanowi pewnego rodzaju panaceum na mniej uciążliwe dolegliwości. Kwas L-askorbinowy, czyli witamina C ma ogromny wpływ na nasz wygląd i śmiało można ją określić mianem kluczowej witaminy na włosy i paznokcie.

Niedobór witaminy C nie jest niczym niezwykłym. Dzieje się tak dlatego, że jej nadmiar nie kumuluje się w organizmie, czyli innymi słowy, nie można jej zmagazynować. Doskonałym źródłem witaminy C są owoce cytrusowe oraz herbatki z dzikiej róży, którymi można się raczyć przez cały rok.

Witaminy z grupy B

Nie jest żadną tajemnicą, że stres jest największym wrogiem urody. Jeśli tkwimy w sytuacjach, które wytwarzają w nas chroniczny stres, możemy być pewni, że wcześniej czy później odbije się to na naszym wyglądzie. Zdarzały się przypadki osób, którym masowo wypadały włosy wskutek stresu.

Aby wspomóc swój zestresowany organizm, powinniśmy, pod czujnym okiem lekarza, wdrożyć suplementacje witamin z grupy B. Po pewnym czasie z pewno