Lakiery hybrydowe - hit czy kit

Lakiery hybrydowe – hit czy kit?

Mocne, zdrowe i zadbane paznokcie to marzenie i jednocześnie wizytówka każdej kobiety. Na przestrzeni lat można zaobserwować jak zmieniają się techniki w stylizacji paznokci. Począwszy od malowania paznokci za pomocą tradycyjnych lakierów, po samoprzylepne paznokcie czy tipsy. Każda technika zdobiąca dłonie ma swoje grono zwolenniczek. Niewątpliwie jednym z najdłużej utrzymującym się trendem jest manicure wykonany za pomocą lakierów hybrydowych. Czy oznacza to, że jest to niezawodny sposób na idealnie pomalowane paznokcie?

Lakiery hybrydowe alternatywą dla tradycyjnych lakierów do paznokci

Lakiery hybrydowe stały się hitowym produktem w dziedzinie stylizacji paznokci. Od lat liczba zwolenniczek tego typu manicure stale rośnie. Czym jest to spowodowane? Niewątpliwie na pierwszym miejscu należy wyróżnić trwałość produktu. W odróżnieniu od tradycyjnych lakierów do paznokci lakier do hybryd utrzymuje się na paznokciach nawet do trzech tygodni! Specjalna formuła produktu po nałożeniu na paznokieć, zostaje utwardzona w specjalnej lampie UV LED. Dzięki temu nie trzeba już czekać, aż lakier samoczynnie wyschnie. Taka kombinacja pozwala na długo cieszyć się ulubionym manicure. Dodatkowym plusem, który pokochały kobiety jest fakt, że tak pomalowane paznokcie są mniej podatne na uszkodzenia i złamania. Konsystencja lakieru hybrydowego pozwala na precyzyjne i skomplikowane zdobienia, albowiem produkt nie zastyga do momentu utrwalenia go w lampie UV. Gama kolorystyczna lakierów hybrydowych jest niezwykle szeroka. Począwszy od krzykliwych, soczystych i neonowych kolorów, a kończywszy na klasycznej czerwieni czy tradycyjnych pastelowych beżach. Każda z pań znajdzie swój ulubiony odcień.

czerwony lakier hybrydowy na paznokciach

Manicure hybrydowy 3 w krokach

Manicure hybrydowy można wykonać zarówno u kosmetyczki specjalizującej się w stylizacji paznokci, jak i w domowym zaciszu. Na rynku kosmetycznym oferowane są specjalne pakiety startowe, składające się z niezbędnych akcesoriów do wykonania samodzielnego manicure hybrydowego. Wystarczy odrobina wprawy by cieszyć się długotrwałym manicure. Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokcia, proces nakładani lakieru przebiega w 3 etapach:

– nałożenia specjalnej bazy UV

– aplikacja wybranego koloru lakieru hybrydowego

– nałożenia topu, czyli specjalnej warstwy podnoszącej trwałość stylizacji.

Wszystkie wymienione czynności są kolejno utrwalane w specjalnej lampie UV LED.

Lakier do hybryd bez wątpienia cieszy się uznaniem wśród kobiet ceniących sobie czas i jakość. Jego łatwa aplikacja, trwałość i bogata gama kolorystyczna przysparza sobie niegasnące grono miłośniczek techniki manicure hybrydowego.