Lakiery hybrydowe neonail – jak przygotować paznokcie do aplikacji?

Aplikacja lakieru do paznokci nie musi być trudna. Wprawdzie jest to proces, który może przez niektórych zostać uznany za zbyt skomplikowany, jednak warto dowiedzieć się o nim więcej. Zalety manicure hybrydowego przemawiają na jego korzyść. Jak więc przygotować paznokcie do aplikacji lakieru? Jak przygotować się do zabiegu?

Usuń stary lakier

Na początek trzeba dobrze oczyścić płytkę paznokcia. Lakiery hybrydowe Neonail nakłada się wyłącznie na czyste paznokcie. Oznacza to, że koniecznie trzeba pozbyć się pozostałości po innych lakierach.

Po ich usunięciu powinno się dokładnie zmatowić płytkę przy pomocy delikatnego pilniczka, a następnie usunąć cały pyłek z paznokci. Najlepiej jest wykorzystać do tego puszysty pędzelek. Koniecznym krokiem jest też użycie odtłuszczacza.

Dzięki niemu na paznokciu nie pozostają żadne tłuste filtry, które mogłyby negatywnie wpłynąć na przyczepność lakieru hybrydowego od Neonail. Nieprawidłowe oczyszczenie płytki paznokcia może skutkować tym, że manicure nie będzie tak trwały, jak powinien.

Koniecznie primer

Lakierów hybrydowych dostępnych w ofercie sklepu Puderek nigdy nie nakłada się bezpośrednio na płytkę paznokcia. Najpierw koniecznie trzeba użyć specjalnego primera, czyli lakieru bezbarwnego, który stanowi bazę pod lakier.

Dzięki niemu kolory są bardziej intensywne, a płytka paznokcia jest wyrównana i chroniona przed ewentualnym negatywnym wpływem lakierów. Stosowanie primerów jest zalecane nie tylko w przypadku manicure hybrydowego. Powinno się sięgać po nie, przygotowując jakiekolwiek stylizacje.