Żele do paznokci – skuteczny sposób na trwały manicure

Prawidłowo wykonany manicure to najlepsza ozdoba dłoni. Eleganckie i zadbane paznokcie dodadzą szyku i klasy oraz staną się efektownym dopełnieniem każdej stylizacji.

Jak przedłużyć paznokcie?

Dzięki nowoczesnym technikom dostępnym na rynku kosmetycznym na posiadanie długich i mocnych paznokci mogą pozwolić sobie nawet osoby obdarzone słabą i łamliwą płytką. Metody takie jak hybrydy czy żele pozwalają na długotrwałe przedłużenie paznokci, zapewniając naturalny i estetycznie wyglądający efekt.

Wybierając konkretną metodę przedłużania paznokci trzeba zwrócić uwagę między innymi na stan płytki oraz indywidualne preferencje. Posiadaczki słabej płytki, którym marzy się długi i efektowny manicure powinny zdecydować się na przedłużanie paznokci za pomocą żeli. Metoda ta pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu i długości paznokcia, sprawdzi się więc idealnie nawet w przypadku pań o bardzo kruchej płytce.

Metoda żelowa przedłużania paznokci – na czym polega?

Żelowe przedłużanie paznokci bazuje na użyciu specjalnych produktów, tak zwanych żeli do paznokci, utwardzanych za pomocą specjalistycznej lampy UV. Żel do paznokci występują w wielu rodzajach, do najczęściej spotykanych należą żele jedno i trójfazowe. Wybór konkretnego produktu będzie zależał od oczekiwań i umiejętności kupującego, początkujący powinni jednak zdecydować się na zakup żelu jednofazowego.

Przedłużenie paznokci za pomocą żelu rozpoczyna się od dokładnej dezynfekcji dłoni i delikatnego spiłowania płytki paznokcia. W przypadku łamliwych i słabych paznokci koniecznym może okazać się zastosowanie odpowiedniej bazy wzmacniającej, która skutecznie ochroni płytkę.

Do wykonania manicure żelowego potrzebne są także specjalne szablony, umożliwiające nadanie paznokciom pożądanego kształtu.