Peeling chemiczny. Na czym polega? Ile kosztuje?

Peelingi bardzo często kojarzą się ze złuszczaniem mechanicznym, gdy na skórę nakłada się kosmetyki zawierające ścierające drobinki. Cerę można jednak oczyszczać także na inne sposoby, na przykład z wykorzystaniem kwasów. Takie zabiegi określa się jako peelingi chemiczne.

Czym jest peeling chemiczny?

Podczas tego rodzaju procedury na skórę nakłada się odpowiednie preparaty kwasowe, które powodują rozpuszczenie i złuszczenie naskórka. Dochodzi wtedy do dogłębnego oczyszczenia skóry, a także do zmniejszenia jej niedoskonałości, na przykład blizn potrądzikowych, przebarwień, zmarszczek.

Zabiegi tego typu można wykonywać w domu oraz w gabinetach medycyny estetycznej. Zainteresowane nimi osoby mogą zdecydować się między innymi na peeling chemiczny w Warszawie. Warto zaznaczyć, że efekty peelingów gabinetowych są jeszcze lepsze niż w domu.

Rodzaje peelingów chemicznych

Złuszczanie w trakcie zabiegu może odbywać się zarówno powierzchownie, jak również może być bardziej dogłębne, gdy celem jest uzyskanie lepiej widocznych efektów odnowy skóry przy większych niedoskonałościach.

Do zabiegów stosuje się między innymi:

– kwas migdałowy

– kwas glikolowy

– kwas mlekowy

– kwas salicylowy

– kwas pirogronowy

– kwas azelainowy

Każdy z powyższych kwasów posiada nieco inne działanie, a także wskazania i przeciwwskazania, dlatego są one dobierane indywidualnie.

Ile kosztuje peeling chemiczny?

Koszty zabiegu zależne są od wybranego rodzaju kwasu oraz gabinetu. Zazwyczaj za peelingi chemiczne w Warszawie należy zapłacić od 150 do 300 złotych.