kosmetyki wprost z natury

Naturalne kosmetyki – luksus czy normalność?

Nowy dział drogeryjny – chyba tak można by określić kosmetyki naturalne. Choć weszły na półki już jakiś czas temu, nadal są uznawane za pewną nowość. Przez niektórych, być może niechętnych im konsumentów, traktowane są jak kosmetyki luksusowe. Czy zasłużenie?

Przyzwyczajenie

Niektóre osoby z przyzwyczajenia pozostają nieustannie przy tych samych kosmetykach czy firmach. Nie skłonne uwierzyć, że wyjście poza ich standardowe kosmetyki może przynieść coś dobrego, trzymają się tych samych produktów. Często tłumacząc się, podsuwają opinię, że takie naturalne lub wegańskie kosmetyki muszą być z pewnością bardzo drogie.

Luksusowe kosmetyki naturalne?

Owszem, kosmetyki naturalne, z racji swojego składu muszą kosztować nieco więcej. Nakłady finansowe wydane na ich stworzenie, surowce pochodzące z naturalnych upraw wykorzystane do produkcji czy certyfikaty potwierdzające ich jakość są dość kosztowne. Jest to cena jaką czasami warto zapłacić za kosmetyk, który nie będzie zawierał szkodliwych dla zdrowia substancji. Polskie firmy produkują doskonałe kosmetyki w tej branży i nie odbiegają jakością od ich zagranicznych konkurentów.

Może zatem normalność?

Wegańskie kosmetyki nie muszą być ekstremalnie drogie. Z pewnością warto odwiedzić sklep z naturalnymi kosmetykami i stopniowo wprowadzać je do naszej kosmetyczki. Przy próbie porównania ceny takiego kosmetyku do efektu zdrowej skóry, nie zatruwanej sztucznymi składnikami, z pewnością wygrać powinien drugi argument. Czasami lepiej jest posiadać jedną rzecz a dobrej jakości, niż kilka takich, które nic dobrego nie wniosą do pielęgnacji skóry.