Pielęgnacja męskiego ciała- wszystko do włosów, czego potrzebujesz

Męskie owłosienie głowy pomimo swojego podobieństwa do damskiej czupryny, posiada odmienny charakter. Owłosienie głowowe wymaga w związku z tym odpowiednio dobranej pielęgnacji.

Czy damski szampon wystarczy?

Mężczyźni często wiedzeni chęcią pozornej oszczędności, a także wrodzonym lenistwem, sięgają po szampon, z którego korzystają ich partnerki. Pomimo podobnego składu, specyfik ten nie odżywi w idealny sposób włosów porastających męską głowę.

Męski szampon powinien przede wszystkim zawierać substancje zmniejszające ilość produkowanego sebum, a także wpływające na rozszerzenie naczyń skóry głowy. Skurcz naczyń przywłośnych (związanych z mieszkami włosowymi) powoduje zmniejszenie ilości krwi dopływającej do włosa, a tym samym obniżenie stopnia jego odżywienia. Włosy, których potrzeby odżywcze nie są w pełni zaspokajane, ulegają destrukcji, a następnie wypadają.

Wszystko do włosów- czy każdy specyfik jest warty uwagi?

Szeroka gama produktów znajdujących się na drogeryjnych półkach kusi nie tylko swoim wyglądem, ale również niską ceną. Specjaliści zajmujący się problemami włosów zalecają przede wszystkim pielęgnację opartą na szamponach dobranych do typu włosów oraz odżywkach ograniczających ucieczkę wody z włosa.

Pielęgnacja włosów to temat rzeka, dlatego warto przede wszystkim poznać własne włosy.