Piercing intymny – czy to boli?

Kolczyki intymne wydają się wielu osobom takim owocem zakazanym. Nie lada pokusą, którą faktycznie warto zrealizować. O ile ktoś jest na tyle odważny, żeby podołać temu nie łatwemu zadaniu. Osoby zainteresowane tym, aby umieścić kolczyk w cipce, będą chciały wiedzieć, czy tego typu piercing będzie bolał. Warto więc udzielić sobie odpowiedzi na to pytanie.

Indywidualny próg bólu

Oto właściwa odpowiedź na tego typu pytanie. U każdej osoby jest to zupełnie inny temat. Aczkolwiek, osoby pewne tego, że ich próg bólu jest bardzo wysoki powinny pamiętać o tym, że strefy intymne są bardzo mocno unerwione. Dlatego też, poziom bólu zwiększyć się może dwukrotnie lub nawet więcej razy, jeżeli ktoś jest naprawdę wrażliwą osobą. Kolczyki w cipce, czy też w innych częściach intymnych stanowić mogą nie lada pokusę – w szczególności, jeżeli chodzi o doznania seksualne. Jednak, warto odłożyć tego typu przekłucie, jeżeli ktoś wie, że podczas piercingu może zemdleć lub też doznać innego szoku.

Maść z lidokainą

Ból będzie na pewno większy, niż to bywa w przypadku przekłucia uszu. Co jednak nie powinno nikogo zniechęcić. W szczególności panie, które są w stanie znieść dużo – czego przykładem mogą być chociażby długie i bolesne porody. Przed piercingiem miejsc intymnych, warto zapytać o możliwość użycia maści z lidokainą. Najlepiej na dwadzieścia minut przed zabiegiem. Jest ona bezpieczna w użytkowaniu, a do tego, dzięki swoim właściwościom, jest ona w stanie znieczulić miejsca, które będą przebijane.