krem do depilacji miejsc intymnych

Przełom w depilacji – wykorzystaj odpowiedni krem!

Czy możemy pozbyć się niechcianych włosków na ciele bez konieczności sięgania po maszynkę do golenia? Owszem, obecnie możemy postawić na specjalne kremy depilacyjne. Co ważne, użycie kremu to jedna z najbezpieczniejszych form depilacji. Została ona dopracowana przez bardzo dużą ilość specjalistów, którzy badali kremy nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale i również ich skuteczność.

Dlaczego kremy do depilacji są lepsze niż standardowe golenie lub depilacja woskiem?

krem do depilacji miejsc intymnych z Cocolity

Przede wszystkim ważne jest tutaj to, że jest to zabieg zupełnie bezbolesny. W momencie nałożenia kremu wnika on w keratynową strukturę włosa, dzięki czemu zostanie on osłabiony do tego stopnia, że będzie mógł się łamać. Należy jednak wspomnieć, że krem do depilacji najlepiej sprawdzi się na jasnych włosach, a ma to związek z jego jasnym pigmentem, który jest łatwiejszy do osłabienia.

Dzięki kremom można zapomnieć o wszelkich zacięciach, które powodowane były przez maszynkę do golenia oraz o ostrych końcówkach włosa, które były powodowane przez standardowe golenie. Jeżeli chodzi o depilację woskiem – jest ona bardziej bolesna, ponieważ samo zerwanie plastra lub samego produktu może powodować naderwanie struktury skóry, powodując delikatnie krwawienia oraz zaczerwienienia. Dzięki kremom nic takiego się nie wydarzy.

Czy depilacja kremem jest możliwa w miejscach intymnych oraz na twarzy?

Odpowiedź brzmi tak. Krem do depilacji miejsc intymnych jest całkowicie bezpieczny dla tego typu wrażliwej skóry. Wszelkie substancje alkaliczne, które zastosowane są w kremach dobrane są w taki sposób, aby jak najskuteczniej działać na osłabienie włosa przy zachowaniu bezpieczeństwa. Początkowe odrastanie niechcianego owłosienia porównywane jest z tym, które usuwane jest maszynką do golenia, natomiast przy regularnym stosowaniu można osłabić włoski do tego stopnia, że będą odrastały wolniej. Depilacja twarzy? Krem do depilacji twarzy jest świetnym rozwiązaniem na bezbolesną depilację bardzo wrażliwej skóry na twarzy. Nie pozostawia on żadnych krostek, ani tym bardziej nieprzyjemnych zaczerwienień lub reakcji alergicznych