Preparat na wzmocnienie włosów i paznokci

Wiele osób zmaga się z problemami związanymi z wypadającymi i słabymi włosami oraz łamliwymi paznokciami. Wynika to ze złej diety i niedoborów niektórych witamin i składników mineralnych. Jak rozwiązać ten problem? Co wybrać na wzmocnienie włosów i paznokci?

Przyczyny problemów związanych z włosami i paznokciami

Główną przyczyną jest zbyt uboga dieta w witaminy i minerały, które odpowiadają za dobrą kondycję włosów i paznokci. Istotną kwestią problemów jest także stres, infekcje wirusowe czy zaburzenia metaboliczne. Wpływ na włosy i paznokcie mają także zewnętrzne czynniki, takie jak zbyt częste używanie prostownicy, suszarki, nieodpowiednich lakierów do paznokci i stosowanie dużej ilości szkodliwych produktów.

Jak wzmocnić włosy i paznokcie?

Przede wszystkim należy skorzystać z suplementacji. Dobrym rozwiązaniem jest Ducray Anacaps Reactiv, który jest witaminowym suplementem diety. Dostarcza niezbędne substancje do organizmu, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry oraz wpływają na właściwą kondycję włosów.

W składzie Ducray Anacaps Reactiv https://www.aptekagalen.pl/ducray-anacaps-reactiv-30kaps znajduje się witamina B6, E, niacyna, biotyna, cystyna, metionina i żelazo, które wpływają na redukcję stresu, chronią przed przedwczesnym starzeniem komórek skóry i przyczyniają się do prawidłowego wyglądu włosów i paznokci.

Istotną kwestią jest także zadbanie o prawidłową dietę, co wiąże się z wprowadzeniem do codziennych posiłków porcji warzyw i owoców oraz zmiana stylu życia. Im mniej stresu, tym lepiej. Bardzo ważne jest wysypianie się i regularne chodzenie spać, a także codzienny ruch.