Puder matujący, rozświetlający, transparentny, korygujący, a może mineralny?

Puder jest popularnym kosmetykiem występującym w większości damskich kosmetyczek. Jest to produkt występujący w formie prasowanej lub sypkiej. Wyróżnić można puder matujący, rozświetlający, transparentny, korygujący czy puder mineralny. Wybór konkretnego kosmetyku zależy od stanu skóry, koloru nałożonego wcześniej podkładu oraz efektu jaki ma być osiągnięty, w tym na przykład zmatowienia lub rozświetlenia skóry twarzy.

Puder matujący

Tego rodzaju puder stosowany aby doprowadzić do zmatowienia skóry twarzy. Powinien być stosowany na wcześniej nałożony podkład. Oba kosmetyki powinny mieć zbliżony kolor, korespondujący z odcieniem skóry twarzy. Puder matujący wskazany jest do stosowania przez osoby posiadające skórę normalną oraz tłustą.

Puder rozświetlający

Puder rozświetlający posiada w swoim składzie drobiny, które odbijają światło. Dzięki temu skóra twarzy wydaje się bardziej promienna. Tego typu kosmetyki nadają skórze efekt świeżości. Tego typu kosmetyki nie są polecane dla kobiet posiadających cerę tłustą. Należy również unikać ich nakładania w okolice oczu, ponieważ mogą potęgować widoczność zmarszczek.

Puder transparentny

Puder transparenty należy do kosmetyków przeźroczystych. Jego zadaniem nie jest nadanie skórze koloru lecz utrwalenie makijażu. Kosmetyk powinien być nakładany za pomocą pędzla. Polecany jest dla wszystkich typów skóry.

Puder korygujący

Puder korygujący stosowany jest w celu niwelowania niedoskonałości skóry występujące na przykład w postaci zaczerwienień. Puder o takich właściwościach może występować zarówno w postaci kompaktowej, jak i sypkiej.

Puder mineralny Loreal

Na rynku dostępny jest puder Loreal. Jest to lekki kosmetyk, który może być wykorzystywany w celu wykończenia makijażu twarzy. W składzie kosmetyku znajdują się związki mineralne. W związku z tym, pudry Loreal mogą być stosowane przez osoby ze skorą problematyczną w tym skłonną do podrażnień.