peeling skóry głowy

Zdrowsze i gęściejsze włosy, czyli efekty peelingu skóry głowy

Słabe i wypadające włosy mogą mieć bardzo różne przyczyny. Często jest to także efekt zaniedbania, w tym niewłaściwie wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli na co dzień włosy traktowane są kosmetykami do stylizacji, to przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać peeling do skóry głowy. Już po pierwszym takim zabiegu widać efekty.

W domu lub w salonie kosmetycznym

Peeling skóry głowy można z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. W tym celu należy zaopatrzyć się w gotowy preparat dostępny w aptekach czy drogeriach lub zastosować domowe sposoby, np. mechaniczne peelingi z cukru czy kawy. Wśród gotowych preparatów można wybrać również enzymatyczny peeling skóry głowy.

Usuwający martwy naskórek i pobudzający cebulki do wzrostu peeling trychologiczny można także wykonać w salonie kosmetycznym. Oferta salonów jest pod tym względem różnorodna i dzięki temu można zdecydować się na zabieg, który najbardziej będzie wpisywał się w osobiste preferencje i potrzeby. Jednak takie zabiegi są znacznie droższe niż samodzielne ich wykonanie w domu.

Jakie efekty przynoszą peelingi do skóry głowy?

Ich głównym celem jest przede wszystkim skuteczne usunięcie martwego naskórka i pozostałości po kosmetykach do stylizacji, oczyszczenie zapchanych mieszków włosowych, pobudzenie mikrokrążenia, a także uregulowanie wydzielania sebum.

peeling skóry głowy

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym peelingu trychologicznym. Przede wszystkim włosy od nasady są lepiej uniesione i fryzura układa się znacznie lepiej. Z czasem zauważy się również efekty w ich kondycji i wzroście, ponieważ pobudzone masażem cebulki i skóra głowy znacznie efektywniej przyjmują składniki odżywcze ze stosowanych regularnie szamponów, odżywek czy wcierek. Włosy stają się gęściejsze, mocniejsze i szybciej rosną.

Jak wykonać peeling na skórze głowy?

W tym celu należy wcześniej umyć włosy, a następnie nałożyć przygotowany lub gotowy peeling na skórę głowy i delikatnie masować. Masaż powinien trwać co najmniej 5 minut, choć w tej kwestii najlepiej trzymać się zaleceń producenta. Zabieg można wykonywać raz w tygodniu.