Rodzaje baz do paznokci hybrydowych i ich właściwości

Rodzaje baz do paznokci hybrydowych i ich właściwości

Podstawą każdej stylizacji paznokci hybrydowych jest odpowiednia baza do hybrydy. Baza powoduje utwardzenie paznokcia i zwiększa jego wytrzymałość, a także przygotowuje płytkę do nałożenia na nią lakieru. Na rynku występują bazy hybrydowe w kilku wersjach, między innymi klasycznej, keratynowej i kauczukowej.

Czym jest klasyczna baza hybrydowa?

Klasyczna baza do paznokci hybrydowych (zobacz) cechuje się tym, że jest gęstsza od samego lakieru. Posiada warstwę dyspersyjną, która zwiększa przyczepność. Klasyczna baza do hybrydy jest trwała, ma transparentny kolor, a więc można ją nakładać pod bardzo jasne lakiery. Idealnie nadaje się przede wszystkim dla osób, których naturalna płytka jest mocna.

Czym jest keratynowa baza hybrydowa?

Baza do paznokci hybrydowych z keratyną będzie odpowiednia dla osób z łamliwą, problematyczną płytką paznokcia. Cechuje ją średnio gęsta konsystencja i posiadanie warstwy dyspersyjnej. Baza do hybrydy, która zawiera keratynę, wzmacnia płytkę paznokcia, która była uszkodzona mechanicznie. Baza hybrydowa keratynowa może być stosowana jako samodzielna stylizacja bez konieczności nakładania na nią warstwy lakieru. Występuje w kilku kolorach.

baza do paznokci hybrydowych

Czym jest kauczukowa baza do paznokci?

Kauczukowa baza do paznokci hybrydowych uważana jest przez wielu za najlepszą bazę, ponieważ cechuje ją wyjątkowa trwałość i odporność. Świetnie wygładza powierzchnię paznokcia, a polecana jest szczególnie dla osób ze słabszą płytką i dla kobiet mających problem z kolorytem płytki. Baza hybrydowa kauczukowa występuje w szerokiej gamie kolorystycznej i nie jest konieczne, aby nakładać na nią warstwę lakieru. Stosując tę bazę, można w prosty sposób przedłużyć paznokcia i formować odpowiednie kształty.

Jaką bazę wybrać?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, która baza do paznokci hybrydowych będzie najlepszą, ponieważ wszystko zależy od kondycji paznokcia. Warto poradzić się stylistki, ponieważ doświadczona specjalistka z pewnością będzie umiała wskazać typ bazy idealny do potrzeb swojej klientki.