Rodzaje lamp do lakierów hybrydowych

Sezon letni charakteryzuje się wzrostem zapotrzebowania na usługi takie jak manicure lub pedicure hybrydowy. Usługa ta charakteryzuje się niewiarygodną trwałością, ponieważ lakier jest niezwykle trwały, utrzymuje się na płytce paznokcia przez około 3 tygodnie. Co więcej, na paznokciach nie ma smug, odprysków, ani prześwitów. Jaką lampę wybrać do wykonania idealnego manicure hybrydowego?

Lampy do lakieru hybrydowego – jaką wybrać?

Na rynku obecna jest niezwykle szeroka oferta lamp do lakierów hybrydowych. Urządzenia te są zróżnicowane cenowo. Jednakże to nie cena powinna być wyznacznikiem wyboru konkretnej lampy. Obecnie lampy dzielą się na : lampy UV, lampy LED mostek oraz lampy LED + CCFL. Lampa od firmy semilac występuje również w wielu kolorach.

Czym się różnią lampy UV od lamp LED?

Cechą manicure oraz pedicure hybrydowego jest ich trwałość, która następuje na skutek utwardzenia lakieru na płytce paznokcia. Lampy UV i LED różnią się od siebie rodzajem światła. Lampy UV są to najbardziej podstawowe modele. Wybierając takie urządzenie należy wybrać moc 36W, aby odpowiednio wykonać usługę. Niezwykle istotna jest także regularna wymiana żarówek.

Lampa LED powinna posiadać moc 24W lub więcej. Czas utwardzania lakieru z użyciem tych maszyn jest zdecydowanie krótszy. Również na dłużej starczają żarówki, niż w przypadku lamp UV.

Manicure i pedicure hybrydowy sprawiają, że piękne paznokcie można mieć dłużej. Dla zdrowia oraz lepszego efektu warto zwrócić uwagę na lampy, którymi są wykonywane usługi w danym salonie lub u stylistki.