Schwarzkopf Professional BC Oil Miracle Finishing - olejek odżywczy

Schwarzkopf Professional BC Oil Miracle Finishing – olejek odżywczy

Olejek do włosów jest stosowany w kosmetologii od wieków. Nowoczesna technologia zmieniła jednak postrzeganie tego cudownego składnika. Włosy to warsztat pracy fryzjera. Jakość włosów decyduje o wyniku każdego zabiegu w salonie. Oleje od dawna są stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Oleje dopiero od niedawna znajdują się w produktach do włosów Schwarzkopf Professional. Szlachetne oleje, bogate w różne właściwości, stały się nieodzownymi składnikami produktów do pielęgnacji włosów.

Jakie są najnowsze innowacje w dziedzinie olejków do włosów marki Schwarzkopf Professional?

Microkeratyna (zmikronizowana keratyna) wnika głęboko w strukturę włosa i wypełnia uszkodzone miejsca:

  • Pomaga naprawić włosy, sprawiając, że są mocniejsze i bardziej elastyczne;
  • Naprawia wewnętrzną strukturę włosów, nie obciążając ich;
  • Nowa linia Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle łączy zdrowotne właściwości oleju z technologią mikrokeratynowej naprawy włosów.

Olej z figi jest pozyskiwany z nasion i szeroko stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ zapewnia intensywne nawilżenie. Jest to jeden z najsilniejszych składników olejków botanicznych stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Połączenie oleju z figi Berberii i mikrokeratyny zapewnia włosom nie tylko siłę i elastyczność, ale także niezrównany blask i miękkość.

Schwarzkopf Professional maska do włosów

Substancje filmotwórcze w produktach Schwarzkopf Professional

Składniki aktywne, które pokrywają powierzchnię włosa i tworzą wiązania łączące między trzonami włosów. Substancje filmotwórcze to różnego rodzaju polimery: długie łańcuchy molekularne składające się z powtarzających się ogniw strukturalnych. Produkty do stylizacji Schwarzkopf Professional często zawierają polimery termoutwardzalne, takie jak żywice silikonowe. Żywice te nie są utwardzane przez odparowanie rozpuszczalnika, lecz przez reakcję polimeryzacji wywołaną przez utwardzacze lub katalizatory.