pyłek do paznokci

Pyłek do paznokci – jak go aplikować poprawnie?

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pięknie przygotowany i wykonany manicure jest niekwestionowaną ozdobą naszych dłoni. To właśnie paznokcie są najlepszą i najpiękniejszą wizytówką kobiet. Jednocześnie niektóre z kobiet nie zawsze mają czas na to, by odwiedzić kosmetyczkę, a co za tym idzie, panie coraz chętniej decydują się na wykonanie manicure własnoręcznie. Szczególną popularnością cieszą się w szczególności pyłki do paznokci. Jednak jak poprawnie je aplikować?

Aplikacja pyłków do paznokci na całą płytkę

Pyłek do paznokci marki Makear to z pewnością jedno z najlepszych i najpopularniejszych gadżetów do wykonania manicure. Nie da się ukryć, że takie niepozorne pyłki do paznokci są wstanie pięknie rozświetlić nasz manicure i sprawić, że zacznie on w wyjątkowy sposób przyciągać wzrok. Jednocześnie można pyłki na paznokcie aplikować na różne sposoby. Jedną z popularniejszych form aplikacji jest wykorzystanie ich na całej płytce paznokcia. Jak więc taką aplikację wykonać poprawnie? Otóż konieczne jest:

  • przygotowanie płytki paznokcia- pokrycie jej lakierem hybrydowym i utwardzenie w lampie;
  • przygotowanie gąbeczki lub rękawiczek;
  • nałożenie pyłku na płytkę paznokcia i „wtarcie” go w powierzchnie lakieru;
  • pokrycie top coatem i utwardzenie w lampie.

W tych kilku prostych krokach można wykonać piękny i dość klasyczny manicure, w którym to właśnie pyłek do paznokci będzie odgrywał główną rolę. Warto pamiętać, że o tym, że pyłki do paznokci muszą być jednak równomiernie rozprowadzone po całej powierzchni płytki, dzięki czemu można będzie uzyskać najlepszy z możliwych efektów.

Aplikacja pyłków do paznokci na fragment paznokcia

Panie, które chcą, by ich manicure wyraźnie wyróżnił się na tle innych stylizacji paznokci, mogą pokusić o to, by nałożyć pyłki na paznokcie na jedynie część płytki. Wówczas uda się wykreować niezwykle popularny efekt ombre, który w ostatnim sezonie cieszył się absolutnie wyjątkową popularnością. Pyłek do paznokci wystarczy delikatnie „wklepać” w powierzchnię top coatu- najlepiej, by była ona lekko wilgotna. Nie starajmy się w tym momencie o wykonanie perfekcyjnej i maksymalnie precyzyjnej aplikacji. Pyłki do paznokci nakładane w ten sposób powinny utworzyć nieregularne wzory. Właśnie w tym bowiem tkwi ich wyjątkowość. Co ciekawe, takie zdobienie można wykonać tylko na jednym paznokciu, ale można skusić się również na to, by zdobienie to znalazło się na każdej płytce paznokcia. W tym momencie wszystko jednak zależy już od samych kobiet i ich preferencji.