filtr przeciwsłoneczny

Skuteczne filtry przeciwsłoneczne

Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna dla naszej skóry. Bez względu na to, ile mamy lat, warto zadbać o filtr SPF, jakie zabezpieczy nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jak dobrać krem z filtrem SPF 50? Dlaczego warto o tym pamiętać? Co daje taka ochrona?

Filtry przeciwsłoneczne

Krem z filtrem 50 zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem, zwłaszcza w upalne dni. Nie zapominajmy o tym, że zbyt długie przebywanie na słońcu nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Może bowiem dojść do poparzeń, alergii, czy zmian skórnych. Aby temu zapobiec warto sięgnąć po filtr przeciwsłoneczny, który znajdziemy w drogeriach i aptekach. Jeśli nie wiemy, jaki rodzaj kremu dobrać, zapytajmy o poradę farmaceutę lub lekarza. Doświadczona osoba wskaże nam, jaki produkt będzie najbardziej odpowiedni dla naszej skóry. Inną opcję dobiorą osoby ze skórą wrażliwą, inne dzieci, czy osoby starsze. 

Krem z filtrem SPF 50

filtr przeciwsłoneczny

Skuteczną ochronę przeciwsłoneczną daje krem z filtrem 50, który należy rozsmarować na całym ciele. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kremu ok. 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, przy czym aplikację należy powtarzać co kilka godzin, szczególnie gdy cały czas przebywamy na słońcu. Poza filtrem, warto pamiętać w upalne dni o:

  • nawodnieniu organizmu,
  • okularach przeciwsłonecznych,
  • ochronie głowy – czapka z daszkiem, kapelusz,
  • przewiewnej odzieży, jaka da nam komfort,
  • zabezpieczeniu całej rodziny.

Filtry przeciwsłoneczne ochronią skórę przed szybkim starzeniem się, a nam dadzą skuteczne zabezpieczenie.