W czym tkwi sekret koreańskiego piękna?

Wielu osobom wydaje się, że sekret urody Koreanek musi tkwić w jakichś wyjątkowej jakości kosmetykach, które czynią cuda. Tymczasem pielęgnacja koreańska opiera się głównie na systematyczności i regularności. Dzięki dobrym nawykom, które Koreanki mają wpajane już od najmłodszych lat, ich cera przez całe życie jest w tak dobrym stanie i wygląda na o wiele młodszą, niż jest w rzeczywistości.

Lekki makijaż na co dzień

Mimo tego, że koreańskie kosmetyki są zazwyczaj bardzo dobrej jakości, to Koreanki wolą zachować umiar w ich stosowaniu. Ich codzienny makijaż jest bardzo oszczędny i opiera się głównie na lekkich kremach BB oraz delikatnych kosmetykach podkreślających zalety urody. Koreanki zdecydowanie unikają ciężkich, zapychający podkładów. Warto zwrócić uwagę na nacisk, jaki koreańskie kobiety kładą na demakijaż. Zajmuje on sporo czasu, jest kilkuetapowy – wszystko po to, by mieć pewność, że na skórze nie pozostają żadne zanieczyszczenia. Jeśli chodzi o kosmetyki koreańskie, to bardzo ważny jest sposób ich nakładania – Koreanki nigdy nie rozcierają swojej skóry, zawsze nakładają na nią kosmetyk poprzez delikatne wklepywanie.

Regularne zabiegi pielęgnacyjne

Prawda jest taka, że pielęgnacja koreańska zajmuje bardzo wiele czasu. Koleżanki zawsze znajdę czas, by nałożyć na skórę odżywczą maskę. Zazwyczaj występuje ona pod postacią płachty nasączonej różnego rodzaju składnikami odżywczymi. Bardzo ważne jest, by rodzaj maseczki dobrać w zależności od potrzeb skóry.

W koreańskiej pielęgnacji bardzo duży nacisk kładzie się także na mocne nawilżenie twarzy. Dla Koreanek standardowy krem nawilżający to za mało – na skórę twarzy nakładają również różnego rodzaju emulsje, serum oraz olejki, które mają zapewnić skórze wysoki stopień nawilżenia.

Zainteresowanych zapraszam po bliższe informacje na tę stronę