Umiejętnie zastosowany diatomit potrafi niezwykle pozytywnie wpłynąć na zdrowie użytkowników. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak posługiwać się tym stosunkowo nowym na rynku preparatem, by osiągnąć najlepsze efekty. Oto kilka porad, które pozwolą do maksimum wykorzystać moc ziemi okrzemkowej.
W czym może pomóc ziemia okrzemkowa?
Od dawna wiadomo, że diatomit to produkt niezastąpiony w wielu dziedzinach przemysłu, a także przydatny przy produkcji preparatów przeciwko pasożytom, które chronią zwierzęta domowe. Ostatnie badania jednak wykazały, że powinny się nim zainteresować także osoby, które mają problem ze zbyt wysokim cholesterolem – spożywanie małych ilości diatomitu może pomóc go obniżyć.
Ziemia okrzemkowa przyda się oczywiście także w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z niedoborem krzemu. Łamliwe włosy czy paznokcie to znak, że warto się zastanowić nad jej zakupem. Ponadto ma działać nie tylko na pasożyty zewnętrzne, ale i wewnętrzne, można ją zatem spożywać dla utrzymania zdrowia układu pokarmowego. Ta imponująca lista to tylko kilka z jej wielu zalet.
Ziemia okrzemkowa – zasady stosowania
Nie każdy rodzaj ziemi okrzemkowej ma identyczny skład – byłoby to niemożliwe w przypadku naturalnego produktu, który jest wydobywany z wielu różnych miejsc. Jeżeli zależy nam na większej ilości konkretnego pierwiastka, powinniśmy kierować się analizą chemiczną, podaną przez producenta.
Najlepiej zacząć jej spożywanie od maleńkich dawek – pół łyżeczki albo mniej. Po pewnym czasie można podwyższyć dawkę, o ile zachodzi taka potrzeba. Diatomit rzadko wywołuje niepożądane objawy, jednak należy uważać na jego wpływ na układ oddechowy w przypadku astmy czy alergii. Nie należy podawać go także dzieciom poniżej 12 roku życia – chyba, że lekarz zaleci inaczej.