zadbane i odżywione brwi i rzęsy

Co zamiast odżywki do rzęs i brwi?

Większość kobiet, niestety, nie może się pochwalić gęstymi i ciemnymi rzęsami czy brwiami. Właściwie tylko mieszkanki Południa – Ameryki Południowej, Włoch czy Hiszpanii – zostały obdarzone przez naturę bujnym owłosieniem. Dziewczyny o typowo słowiańskiej urodzie muszą sobie pomagać w tej kwestii. Rozwiązań jest kilka. Można na przykład przedłużyć i zagęścić sobie własne rzęsy sztucznymi, codziennie malować je tuszem albo stosować specjalistyczne odżywki do rzęs czy serum do brwi.

Co wpływa na wygląd naszych włosów, cery i paznokci?

Gęste rzęsy, włosy i promienna cera to nie jest jednak wyłącznie zasługa genów. Wpływ na to ma również dbanie o siebie – od wewnątrz i na zewnątrz. Należy przede wszystkim zacząć od prawidłowej diety. Zbilansowane posiłki, pełne warzyw i owoców, unikanie cukrów prostych i nasyconych tłuszczów – to wszystko zaowocuje w przyszłości piękną cerą, gęstymi włosami i mocnymi rzęsami. W pielęgnacji należy stawiać na stosowanie dobrych produktów (warto przejrzeć odżywki do brwi i rzęs z tego sklepu), możliwie najbardziej naturalnych odżywek do rzęs, paznokci czy włosów.

Domowa odżywka do brwi – jak ją przygotować?

Co ciekawe, wcale nie trzeba sięgać po specjalistyczne produkty do pielęgnacji rzęs czy brwi. W domowym zaciszu, korzystając z tego, co ma się w kuchni czy łazience można wyczarować dającą świetne efekty odżywkę do brwi czy rzęs. Wystarczy zmieszać kilka kropel olejku rycynowego, dodać do niego zaparzony skrzyp polny i wszystko to regularnie wcierać w brwi. Efekty po kilku tygodniach będą wręcz spektakularne!