maszynka damska do depilacji

Maszynka do golenia maszynki do golenia maszynki do depilacji

Trudno uwierzyć, że kiedyś kobiety chodziły z niewydepilowanymi pachami i nogami. Jest to jednak prawda. Moda na golenie poszczególnych części ciała u kobiet przyszła z Zachodu dopiero kilkadziesiąt lat temu. Obecnie za zadbaną kobietę uważa się tą, która regularnie korzysta z maszynki do golenia i może poszczycić się wyjątkowo gładką skórą na nogach czy w okolicy miejsc intymnych.

Jak często zmieniać maszynkę do golenia?

Do najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia zaliczyć można przede wszystkim korzystanie z maszynki do depilacji (zobacz: różne maszynki do depilacji na Cocolita.pl). Nie da się ukryć, że to najszybszy sposób na pozbycie się włosków na nogach czy pod pachami. Niestety, metoda ta ma tę wadę, że włoski bardzo szybko odrastają. Dzieje się tak dlatego, że maszynka do golenia nie jest w stanie wyrwać włosków z cebulkami, a jedynie je przycina. Z tego względu sporo kobiet musi powtarzać zabieg depilacji stosunkowo często.  Nie da się ukryć, że depilacja maszynką to dość tania metoda. Ostrze maszynki należy wymieniać regularnie co 2-3 tygodnie.

Inne metody depilacji

Jeśli ktoś nie lubi korzystać z maszynki do depilacji może swobodnie korzystać z innych sposobów usuwania niechcianych włosków. Niestety, należy przygotować się na to, że wosk, pasta cukrowa czy depilator elektryczny – owszem, dają efekt na dłużej – jednak nie są to zbyt przyjemne formy depilacji.  Co po niektóre bardziej wrażliwe panie uznają je wręcz za bolesne.