Dlaczego dobór Oksydantu jest tak ważny

Oksydanty to bardzo ważna kwestia, jeśli chodzi o farbowanie włosów. To właśnie dobór odpowiedniego oksydantu pozwala na uzyskanie dokładnie takiego efektu, jakiego chcemy. Sama farba bowiem nie zrobi z włosami kompletnie nic, jeśli nie dodamy do niej odpowiednio dobranego aktywatora, który nie tylko pozwoli na uzyskanie określonego efektu, ale także zdecydowanie lepiej pokryje np. siwe włosy.

Jak dobrać odpowiedni oksydant?

Jeśli chodzi o odpowiedni dobór oksydantu to najpierw jesteśmy zmuszeni wybrać, a raczej określić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jest to bardzo ważne, bo każda farba zadziała zupełnie inaczej z oksydantem, o różnym stężeniu. Musimy więc, jeśli chcemy farbować włosy samodzielnie, nabyć wiedzę dotyczącą utleniaczy, która pozwoli nam dobrać ten idealny i właściwy. Dzięki temu samodzielnie uzyskamy dokładnie taki efekt, jaki chcemy uzyskać po farbowaniu.

Jak działają poszczególne oksydanty?

Wyróżniamy oksydanty, które różnią się od siebie nie tylko markami, przez które zostały wyprodukowane, ale także zawartością stężenia. Należy pamiętać, że utleniacz 3% właściwie nie zmieni nam stopnia przycienienia, ani rozjaśnienia włosów, tylko w połączeniu z farbą zmieni nam odcień. Jeśli chodzi o oksydanty ze stężeniem 6% rozjaśnią włosy o 2 tony, a te o wyższym stężeniu rozjaśnia już znacznie bardziej, bo o 6, a nawet i więcej tonów.

Na co uważać?

Musimy pamiętać, że odpowiednio dobrany utleniacz nie tylko zapewni nam dokładnie taki efekt, jaki chcieliśmy osiągnąć, ale także pozwoli nam nie zniszczyć włosów. Zbyt silni utleniacz sprawi, że włosy się spalą i będą nadawały się tylko do ścięcia, a zbyt słaby nie zrobi z naszymi włosami praktycznie nic. Jeśli decydujemy się na kupno farby fryzjerskiej to należy pamiętać, aby wybierać oksydanty Trena.pl, które będą tej samej firmy, a także jeśli chodzi o siwe włosy, to najlepiej wybierać utleniacze o wyższych stężeniach i unikać tych, które są 3%, bo niestety nie sprawdzą się do pokrycia włosów siwych., które są bardzo oporne na farbowanie.