Jakie farby do włosów wybrać?

Osoby, które decydują się na zmianę dotychczasowego koloru włosów, powinny postawić na wysokiej jakości farby. Niestety jeżeli postawi się na wadliwe farby od mało znanego producenta, to można nie tylko uzyskać brzydki odcień, ale co najgorsze można uszkodzić strukturę włosów. 

O czym należy pamiętać?

Przed wybraniem farb do włosów warto upewnić się, czy znajdujące się w farbie składniki nie będą wywoływać uczulenia. Uważać należy przede wszystkim na farbach, które zapewniają trwałą zmianę koloru. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykonanie testu na wybranej części ciała. Jeżeli pojawi się swędzenie albo wysypka, to wyraźny sygnał, że nie można skorzystać z pomocy danym barwnikiem do włosów. Uważać należy także na nikiel, wodór, chlorowodór i hennę. Nie można zapominać także o parabenach, które są częstymi alergenami. 

Jaka farba do włosów jest godna polecenia?

Aby wybrać najlepsze farby do włosów warto zwrócić uwagę na ich skład. W tanich farbach jest wiele substancji, które niestety mogą pogorszyć stan włosów, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem. Sporym zagrożeniem są także farby, które w swoim składzie zawierają chlorki i glikol. Ze zdrowotnego punktu widzenia zdecydowanie bezpieczniejsze w użytkowaniu są farby zmywalne. Ich skład jest o wiele bezpieczniejszy niż skład farb trwałych. W dużej mierze spowodowane jest to tym, że zmywalne farby do włosów nie zawierają amoniaku i oksydantów. Niestety jak sama nazwa wskazuje farby tego typu zmywają się podczas mycia głowy, dlatego też trzeba powtarzać co kilka dni farbowanie.