Henna do brwi - czym się charakteryzuje

Henna do brwi – czym się charakteryzuje?

Henna to produkt ogólnodostępny przeznaczony do farbowania włosów oraz skóry. Coraz częściej zostaje wykorzystywana do podkreślenia kobiecego piękna. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest henna brwi. Stosowana regularnie może przyczynić się do polepszenia jakości włosków oraz stanu ogólnego naszych brwi. 

Pochodzenie henny 

Hennę pozyskuje się z liści o nazwie lawsonia bezbronna. Roślina pochodzi z obszarów tropikalnych Afryki, a po uprzednim zerwaniu liści, należy je osuszyć. Henna to nic innego jak sproszkowane liście, które posiadają w sobie barwnik koloru czerwonego. Gama kolorystyczna zawierająca się w liściach sięga aż do brunatnego, co umożliwia tworzenie palety barw w tej tonacji. W sklepach dostępne są wszelkiego rodzaju kolory na podstawie zawartej w nich naturalnej henny. Jednym z popularniejszych kolorów to czarny, natomiast nie jest on polecany do koloryzacji brwi, ponieważ nie jest to naturalny barwnik naszych włosów. 

Rodzaje henny

Wśród wielu dostępnych na darmarsklep.pl produktów możemy wymienić trzy rodzaje henny do brwi:

  • Henna pudrowa – jest to produkt profesjonalny, stosowany wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Jej działania przypominają efekt tatuażu, ponieważ potrafi uzupełnić ubytki włosów poprzez dokładne farbowanie skóry. Henna pudrowa posiada właściwości odżywcze, wzmacnia słabsze włoski oraz pobudza je do wzrostu.. Rezultaty utrzymują się nawet do 8 tygodni. 
  • Henna proszkowa – jej efekty są widoczne od 2 – 3 tygodni. Ma konsystencję proszku, a do jej użycia niezbędna jest woda utleniona. Źle dobrany odcień, bądź kształt można zniwelować płynem do zmywania farb.
  • Henna żelowa – jedna z najbardziej rozpowszechnionych henn do stosowania samodzielnie. Jako jedyna farbuje tylko włoski, dlatego nie musimy się martwić o niepożądane efekty. Henna żelowa utrzymuje się od 4 – 6 tygodni w zależności od cyklu wymiany włosów. 
henna do brwi w tubce

Henna do brwi – czy warto?

Prawidłowo dobrany odcień oraz profesjonalne wykonanie usługi henny brwi może przynieść niesamowite efekty. Należy pamiętać, że intensywność henny zaraz po zabiegu jest znacznie większa, dlatego warto odczekać jeden dzień do pełnego zadowolenia. Regularne stosowanie produktu według zaleceń producenta może przynieść niesamowite efekty. Najważniejszym z nich jest podkreślenie drzemiącego w każdym z nas piękna.