Leki stosowane przy różnych chorobach tarczycy

Coraz częściej mówi się ostatnio o różnego rodzaju chorobach tarczycy. Coraz więcej osób musi się z nimi na co dzień zmagać i są to zarówno osoby młode, jak i dorosłe czy nawet starsze. Za sprawą leków na tarczyce nawet ciężko chorzy są w stanie normalnie funkcjonować, jednakże zanim po te leki się sięgnie, należałoby odpowiednio zdiagnozować typ choroby.

Niedoczynność tarczycy

Jej najbardziej charakterystycznym objawem jest nagły i wyraźny spadek masy ciała, niewywoływany przez zmianę diety czy jakąkolwiek zmianę stylu życia. Niedoczynność tarczycy zazwyczaj prowadzi również do uczucia zmęczenia, spadku nastroju, odczuwania ciągłego zimna na skórze oraz spadku libido. Osoby, które się z nią zmagają, często narzekają na ciągle pogarszający się wygląd. Przy niedoczynności tarczycy dochodzi do osłabienia kondycji włosów, skóry i paznokci.

Tę odmianę choroby tarczycy leczy się zwykle przy pomocy leków na tarczyce składających się z syntetycznych hormonów tego gruczołu. Mają one za zadanie zastąpić w organizmie hormony, które powinny być produkowane przez tarczycę naturalnie, ale z różnych powodów nie są produkowane w dostatecznych ilościach. Leki będą więc zawierać głównie tyroksynę bądź specjalną mieszankę paru różnych hormonów.

Nadczynność tarczycy

Nadmiar hormonów tarczycy też nie jest jednak niczym wskazanym. Wywoływany przeważnie przez rozwiniętą chorobę Gravesa-Basedova może prowadzić do objawów takich jak: nagły przyrost masy ciała, uczucie gorąca, zwiększone zdenerwowanie, problemy z bezsennością oraz przyspieszone bicie serca. Nadczynność, tak jak i niedoczynność, wymaga odpowiedniego leczenia. Nie da się jej pokonać żadnymi „domowymi” metodami.

Leki na tarczyce z Evita.Sklep w tym przypadku będą miały za zadanie doprowadzić do ograniczenia albo nawet częściowego zahamowania naturalnej produkcji hormonów przez tarczycę. Ciekawą i dość nowoczesną metodą leczenia jest również doustne podawanie pacjentom bardzo dużych dawek jodu. Jod działa, ale działa krótkotrwale, dlatego też prędzej czy później pacjenci i tak otrzymują „normalne” leki.