Niezwykłe właściwości yerba mate

Coraz więcej osób, które interesują się zdrowym trybem życia, poszukuje sposobów na zwiększenie wydolności swojego organizm w naturalny sposób. Nic więc dziwnego, że yerba mate sklep to fraza, która coraz częściej wpisywana jest w internetowych przeglądarkach. W efektywnym pobudzaniu do działania yerba mate nie ma sobie równych.

Czym jest yerba mate?

Yerba mate ze sklepu Evita jest suszem ostrokrzewu paragwajskiego – rośliny, która naturalnie występuje jedynie na terenie Ameryki Południowej. Yerba mate przywędrowała do Europy za sprawą chrześcijańskich misjonarzy, których zaintrygowała niesamowita wydolność i sprawność przedstawicieli indiańskiego plemienia Guarana. Okazało się, że południowoamerykańscy Indianie są w stanie ciężko pracować cały dzień, nawet w największym upale. Swoją kondycję zawdzięczali tajemniczemu zielonemu napojowi, który okazał się niczym innym, jak yerba mate.

Jak działa yerba mate?

Yerba mate jest napojem, którego charakterystyczną właściwością jest stymulacja umysłu. Yerba jest ceniona przez osoby, którym zależy na poprawie pamięci i koncentracji. Jest to napój, który pomaga zniwelować oznaki zmęczenia i skutecznie pobudzić do działania. Oprócz tego napar z ostrokrzewu paragwajskiego pomoże każdemu, kto pragnie oczyścić organizm z toksyn, przyspieszyć przemianę materii i poprawić nastrój. Bogactwo witamin i minerałów zawartych w yerba mate sprawia, że ma ona także właściwości upiększające. Jej regularne picie sprawia, że skóra staje się jędrna i promienna, a włosy i paznokcie rosną mocne i są odporne na złamania.

Jak zaparzać yerba mate?

Do zaparzenia yerba mate w tradycyjny sposób potrzebna będzie tykwa, znana w Ameryce Południowej jako matero oraz bombilla. Tykwa jest charakterystycznym pękatym naczyniem, w którym przyrządza się napój, a bombilla metalową rurką, przez który następnie się go sączy. Zaparzanie yerba mate jest dziecinnie proste. Wystarczy odmierzoną ilość suszu zalać gorącą wodą, odczekać kilka minut i gotowe. Tę samą porcję suszu można zaparzać nawet ośmiokrotnie. W upalne dni doskonale sprawdzi się yerba mate zalana lodowatą wodą.