zestaw do hybryd

Zestaw do hybryd – idealny manicure w domowych warunkach

Od kilku lat popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Nic dziwnego, ponieważ ten sposób malowania paznokci sprawia, że prezentują się one bardzo dobrze przez kilka tygodni. Poprawnie zaaplikowany lakier hybrydowy nie schodzi z płytki i błyszczy przez cały ten czas. Kiedyś, by cieszyć się takim efektem, konieczne było odwiedzenie gabinetu kosmetycznego, obecnie można go osiągnąć w domowych warunkach.

Akcesoria do manicure hybrydowego

Na rynku dostępne są akcesoria umożliwiające samodzielne wykonanie manicure, warto jednak rozważyć zakup już skompletowanego zestawu, w którego skład wchodzą wszystkie produkty niezbędne do stylizacji paznokci. Kompletny zestaw do hybryd zazwyczaj zawiera:

zestaw do hybryd

– pilnik;

– blok polerski;

– waciki bezpyłowe;

– cleaner;

– bazę;

– top;

– kolorowy lakier hybrydowy;

– lampę UV/LED.

Prawidłowe wykonanie manicure

Podstawą jest prawidłowe przygotowanie paznokci. Przy użyciu pilniczka oraz bloku polerskiego, które znajdują się w zestawie do hybryd należy spiłować paznokcie do pożądanego kształtu, a następnie delikatnie je zmatowić. Następnym krokiem jest odtłuszczenie płytki przy użyciu cleanera. Na tak przygotowane paznokcie należy nałożyć bazę, następnie dwie warstwy lakieru w wybranym kolorze oraz top. Bardzo ważną kwestią jest utwardzanie każdej z warstw w lampie UV lub LED. Istotna jest także bardzo staranna aplikacja każdego z tych produktów, warto starać się dotrzeć do samego końca płytki, wówczas manicure będzie się dłużej dobrze prezentował. Ostatnim krokiem jest ponowne odtłuszczenie wszystkich paznokci.