Półprodukty kosmetyczne. Zasady kupowania

Półprodukty kosmetyczne to produkty, dzięki któremu powstaje kosmetyk czyli np. krem, balsam, mydło czy szampon. Półproduktami mogą być oleje, hydrolaty, napary roślinne, glinki i wiele więcej. Półprodukty mają tą zaletę, że nie tylko służą do wytwarzania innych produktów, ale mogą być używane samodzielnie. WIększość olei można stosować na skórę samodzielnie. Dobrym tego przykładem jest olej arganowy, jojoba lub awokado. Stosując je samodzielnie mamy pewność, że używamy produktów w 100% naturalnych i nieprzetworzonych. Aby cieszyć się wartościami odżywczymi i pielęgnacyjnymi surowców kosmetycznych trzeba pamiętać, że nie każdy olej czy hydrolat jest taki sam.

Na co patrzeć, kupując półprodukty kosmetyczne

Półprodukty kosmetyczne najłatwiej kupić w sklepach internetowych. Warto nabywać produkty jedynie u sprawdzonych sprzedawców, którzy posiadają dobre opinie np. na facebooku, na blogach czy forach poświęconych naturalnej pielęgnacji.

Głównym wyznacznikiem jakim kierujemy się przy zakupach jest cena – czym niższa tym lepsza. Od tej zasady lepiej odejść przy zakupie półproduktów kosmetycznych. Oryginalny olejek arganowy musi kosztować, bo jest sprowadzany z Maroko. Jeśli cena jest niska, to powinna nam się zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

Przy wyborze półproduktów kosmetycznych warto zwrócić uwagę na termin ważności. Oleje nierafinowane mają stosunkowo krótki okres ważności od ok. 3 miesięcy do 1,5 roku.

Warto dowiedzieć się od sprzedawcy, w jaki sposób surowiec kosmetyczny był przechowany w sklepie. Większość półproduktów kosmetycznych ma konkretne wymagania przechowywania tzn. należy zapewnić określoną temperaturę, wilgotność czy dostęp do promieni słonecznych. Niewłaściwe przechowywanie może zniszczyć wszystkie dobroczynne właściwości danego produktu.

A Wy czym kierujecie się przy wyborze półproduktów kosmetycznych?