szampon konopny

Szampon konopny – konopie w służbie włosom

W ostatnich latach pojawiła się moda na naturalne rozwiązania kosmetyczne. Zmęczeni produktami zawierającymi chemikalia i składniki syntetyczne, które powodują alergie lub podrażnienia, coraz częściej sięgamy po tradycyjne metody dbania o piękno i zdrowie skóry i włosów. Jednym z najpopularniejszych naturalnych produktów jest dzisiaj olej konopny. To znane remedium na wiele problemów skórnych, które przeżywa dziś swój renesans. Produkty z oleju konopnego mają działanie antybakteryjne, nawilżające i zmiękczające. Tutaj omówimy jego zbawienne działanie dla włosów i skóry głowy.

Właściwości szamponu konopnego

szampon konopny

Olej konopny kojarzy się przede wszystkim z higieną twarzy i dbaniem o cerę trądzikową. Coraz częściej jednak wykorzystywany jest w innych produktach kosmetycznych – nie da się ukryć, że ze sporym powodzeniem. Te same cechy oleju konopnego, które kocha nasza cera, pokochają również nasze włosy. Najłatwiej zacząć kurację od szamponu konopnego. Ponieważ konopie występują w nim w postaci oleju, szampon konopny świetnie nawilża zarówno włosy, jak i skórę głowy. Dzięki temu stosując go możemy uzyskać nie tylko piękne, lśniące włosy, ale też wzmocnimy i odżywimy naszą skórę głowy.

Dla kogo są szampony konopne

Dzięki swoim właściwościom nawilżającym i chroniącym włosy, szampon konopny będzie odpowiedni dla osób, których włosy są przesuszone. Nawilżenie skóry głowy może również pomóc w problemach ze swędzeniem czy łupieżem. Nie powinny zrażać się do niego osoby z problemami łojotokowymi, ponieważ olej konopny zadziała na skórę głowy tak samo, jak na skórę trądzikową – regulując pracę gruczołów łojowych. Jego właściwości antybakteryjne docenią również osoby szukające silnego oczyszczenia. Warto pamiętać, że taki szampon będzie najczęściej delikatny i nie będzie podrażniał – jest więc bezpiecznym sposobem na poprawę stanu włosów oraz skalpu.