wcierka do włosów z pokrzywy Banfi Hajszesz

Wcierki do włosów – znakomite preparaty czy chwilowa moda?

Włosy są niezwykle ważne dla każdej kobiety (a także dla wielu mężczyzn), nic więc dziwnego, że na rynku jest mnóstwo przeznaczonych do nich kosmetyków. Mają one przeróżne formy, producenci dbają, by były coraz bardziej atrakcyjne. Szczególnie zaś warto zainteresować się wcierkami, które często są pomijane w codziennej pielęgnacji. Co może dać stosowanie dobrej wcierki do włosów?

Dla wzmocnienia i ogólnej poprawy kondycji

Wcierka do włosów to preparat w płynie, rzadziej w żelu, przeznaczony do wcierania w skórę głowy, ewentualnie, umieszczony w buteleczce z atomizerem, do jej spryskiwania. Takie produkty dla wielu osób nie są zbyt atrakcyjne, gdyż są wodniste i przez to ich aplikacja jest utrudniona. Często też pachną alkoholem lub ziołami. W dodatku nieraz ich stosowanie wydaje się mało sensowne – po co wcierać coś w skórę głowy, skoro liczy się wygląd włosów na długości? Tymczasem to właśnie od wcierek tak naprawdę zależy najwięcej! Kto po nie sięgnie, może mieć pewność, że stan jego włosów znacząco się poprawi.

Warto pamiętać, że włosy są martwą tkanką, a więc ich odżywianie to tak naprawdę zmiękczanie i wygładzanie. Jeśli chce się sprawić, by były mocne, zdrowe, grubsze i gęstsze, trzeba zadbać o włosy na poziomie wzrostu, czyli mieszków i cebulek. I tu właśnie z pomocą przychodzą wcierki. Ich systematyczne stosowanie pobudza krążenie w skórze głowy i tym samym sprzyja lepszemu natlenieniu oraz odżywieniu cebulek i mieszków. Oznacza to, że nie ma lepszego sposobu na wzmocnienie włosów, zahamowanie ich wypadania, a szczególnie – na przyspieszenie porostu.

Wcierki na porost włosów

Jeśli ktoś chce realnie przyspieszyć tempo wzrostu swoich włosów, musi sięgnąć przede wszystkim po wcierkę. Może to być odżywka, serum czy tonik (nazwy są różne, chodzi o to, by był to preparat do skóry głowy, a nie do włosów) o działaniu wzmacniającym i odżywczym, ale też typowa wcierka na porost włosów – w sprzedaży jest więcej takich preparatów niż może się wydawać. Takie produkty należy stosować bardzo sumiennie, a szybko pojawią się efekty.